Podlahové topení

Teplovodné podlahové topení

Teplovodní podlahové topení Vám přináší spouty výhod. Především tepelnou pohodu způsobenou nízkým tepelným spádem topného systému. Tradiční radiátory ohřívají prostor lokálně a v prostoru nad podlahou, výsledkem je nerovnoměrné rozložení tepla - rozdíl teplot na podlaze a u stropu dosahuje až 8°C. U podlahového topení však teplo postupuje plynuje od podlahy směrem ke stropu místnosti, proto rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je minimální. Rovněž pocit tepla se u člověka dostavuje při reálně nižší teplotě vzduchu než u radiátorů, neboť teplota je nejvyšší u podlahy a v oblasti hlavy máme v místnosti požadovanou teplotu. Vzhledem k menším teplotním rozdílům také nedochází k velké cirkulaci vzduchu, což značně omezuje víření nečistot a snižuje prašnost v místnosti.

Výhody teplovodného podlahového topení

  • tepelná pohoda v místnosti
  • minimální teplotní rozdíl podlaha-strop
  • snížení prašnosti v místnosti
  • bez prvků v interiérů - již žádné radiátory
Podlahove topení

Heatflow

Karbonová topná fólie, tvořící vysoce efektivní a komfortní systém podlahového nebo stropního vytápění. Vlivem své technologie efektivně akumuluje celou konstrukci budovy a tvoří tak systém vytápění se stálou tepelnou pohodou, velice nízkými provozními náklady a absolutně bezúdržbovým a bezporuchovým provozem.

heatflow logo
heatflow

Teplotní průběh vytápění

Tepelná pohoda? Není topení jako topení, ale jak se v tom člověk má vyznat? Pro laika nelehký úkol, pro odborníka jasná volba. Na grafech níže, můžete porovnat teplotní průběh u jednotlivých nejběžněji používaných způsobů vytápění s ideálem.

Průběh teplot vytápění

Z hlediska kvality vytápění, estetiky i po ekonomické stránce vítězí podlahové topení. Společnost MGAL Interiér doporučuje instalaci podlahového vytápění dodávané společnosti Heatflow.

Nevíte si rady a potřebujete poradit?

Napište nám nebo zavolejte pro nezávaznou konzultaci.

773 919 927